Anasayfaya Dön » Gündem
Afad İzmir Ve İtfaiye’den Yangın Eğitimi Ve Tatbikatı

Afad İzmir Ve İtfaiye’den Yangın Eğitimi Ve Tatbikatı

İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü teknik ve idari personeline, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı uzman personelinin verdiği üç günlük temel yangın eğitiminin ardından yangın söndürme ve yangında kurtarma tatbikatı düzenledi
24-04-2014 04:03:52

BENZER HABERLER

İzmir Afet ve Acil Durum Müdürlüğü teknik ve idari personeline, İzmir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı uzman personelinin verdiği üç günlük temel yangın eğitiminin ardından yangın söndürme ve yangında kurtarma tatbikatı düzenledi.
İzmir İtfaiye Daire Başkanlığı Toros Eğitim Merkezinde (İYDEM) görev yapan uzman itfaiye personeli tarafından, İzmir AFAD’ta görev yapan personele 3 gün boyunca eğitim verildi. Verilen teorik yangın eğitiminden sonra üçüncü günün sonunda uzman itfaiyecilerle beraber yangın eğitim alanında gerçeği aratmayan bir tatbikat düzenlendi.
Tatbikata katılan İzmir AFAD personeli oluşturulan senaryo gereği küçük çaplı ev yangınlarından büyük çaplı araç, mesken ve akaryakıt yangınlara müdahale etti ve başarılı bir şekilde söndürdü. AFAD ve İtfaiye personelinin başarılı bir şekilde gerçekleştirdiği tatbikatta daha sonra yanan bir binadan mahsur kalanlar kurtarıldı. Kurtarılanlar tatbikat alanında hazır bekletilen ambulanslarla sağlık merkezlerine nakledildi.
Gerçeği aratmayan tatbikatın ardından kısa bir konuşma yapan İzmir İl Afet ve Acil Durum Müdürü Sayın Faruk Üher, emeği geçen tüm personeli tebrik ederek, “Arkadaşlarımız tatbikatı en hızlı ve de en güvenilir şekilde yerine getirdi. Olası bir doğal afette ve yangında öncelikle AFAD personeli ve itfaiye personeline büyük görev düştüğünü hepimiz biliyoruz. Bunun için müdürlük olarak personel eğitimlerine de çok önem veriyoruz. Ben tekrar burada emeği geçen tüm personellerimize başarılı geçen eğitim ve tatbikatlarından dolayı teşekkür ediyorum" dedi
Bu haber toplam 237 defa okunmustur

HABERE YAPILAN YORUMLAR

BENZER HABERLER

Rüzgar Erkoçlar sakal bıraktı

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ