Anasayfaya Dön » Gündem
Bu Gün Kar Yağacak mı?

Bu Gün Kar Yağacak mı?

Meteoroloji'den alınan son verilere göre, yurdumuzda beklenen hava sıcaklıkları şu şekilde:
17-01-2012 15:03:04

BENZER HABERLER

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülke genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın doğusu (İstanbul'un Anadolu Yakası, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bilecik), Batı ve Doğu Karadeniz, Doğu Akdeniz'in doğusu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile bu sabah saatlerinde Isparta Burdur ve Konya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Güneydoğu Anadolu, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Hatay çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Yağışların; Erzincan, Tunceli, Bitlis, Muş, Bingöl ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Ege kıyıları ile Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında orta kuvvette, iç ve batı kesimler ile Doğu Anadolu'da kuvvetli buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde hissedilir derecede olmak üzere (5 ila 7 derece) azalacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: İç ve batı kesimlerde kuzeyli, doğu bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

İstanbul'da kar alarmı kalktı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada, hava şartlarının normale dönmesiyle kar alarmının kaldırıldığı belirtildi.
 

İşte İBB'nin açıklaması:

"870 araç ve iş makinesi, 2 bin 406 personel ile karlı hava koşullarıyla mücadele ediliyor.

İstanbul'da dün öğle saatlerinde alarma geçen AKOM'da, hava şartlarının normale dönmesiyle alarm kaldırıldı. AKOM'da görev yapan personel rutin çalışmalarına devam ediyor. Meteorolojiden alınan bilgiler doğrultusunda akşam saatlerinde buzlanmalar meydana gelebileceği belirtildi.

Yol Bakım ve Onarım ekipleri önemli noktalarda tuzlama çalışmalarına devam edecek. Çalışmalar yarın sabaha kadar sürecek. Yağışın durması ve hava sıcaklığının düşmesi nedeniyle önce viyadükler ve yollarda don olayı meydana geliyor. Sürücülerin dikkatli araç kullanmaları ve hız yapmamaları can ve mal emniyeti bakımından önem taşıyor."

 

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Erzincan,Tunceli, Bitlis, Muş, Bingöl ve Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, Buzlanma vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

BUZLANMA VE DON UYARISI: Ege kıyıları ile Batı ve Orta Karadeniz kıyılarında orta kuvvette, iç ve batı kesimler ile Doğu Anadolu'da kuvvetli buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (ulaşımda aksamalar vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

ÇIĞ UYARISI: Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusunda devam eden kar yağışının oluşturacağı taze kar örtüsünün, lodosla birlikte eğimin fazla olduğu alanlarda oluşturabileceği çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusunun (İstanbul'un Anadolu Yakası, Bursa, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bilecik ) aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgede buzlanma ve don olayı bekleniyor.

EGE: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevrelerinin yağmur ve sağanak, yüksek kesimleri ile bu sabah ilk saatlerde Isparta be Burdur çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Sivas, Kayseri, Niğde ve Konya çevrelerinin bu akşam saatlerine kadar aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde kuvvetli olmak üzere buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bu akşam saatlerine kadar Sinop dışında bölge genelinin aralıklı kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.Bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğusu ile Ordu çevreleri aralıklı yağmur ve karla karışık yağmur, yüksek ve iç kesimleri kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda çığ tehlikesi görülebilir.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, Iğdır ve Van dışında bölge genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışlar; Malatya ve Elazığ çevrelerinde karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olacak. Yağışların; Erzincan, Tunceli, Bitlis, Muş ve Bingöl çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Kuzeyinde kuvvetli olmak üzere, bölge genelinde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölge'nin kuzey ve doğu kesimlerinde eğimin fazla olduğu alanlarda çığ tehlikesi görülebilir.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; bu sabah saatlerinde Diyarbakır çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, genellikle yağmur ve sağanak, kuzeyinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
Bu haber toplam 7341 defa okunmustur

HABERE YAPILAN YORUMLAR

BENZER HABERLER

Rüzgar Erkoçlar sakal bıraktı

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ