Anasayfaya Dön » Gündem
Sarıgöl’de Dolu Zararı Büyük

Sarıgöl’de Dolu Zararı Büyük

Sarıgöl’de önceki gün yağan aşırı yağmur ve doludan zarar gören üzüm bağlarında inceleme başlatan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, bağlarındaki dolu zararının yüzde 10 ile yüzde 100 arasında olduğunu açıkladı
23-04-2014 12:14:21

BENZER HABERLER

Sarıgöl’de önceki gün yağan aşırı yağmur ve doludan zarar gören üzüm bağlarında inceleme başlatan Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, bağlarındaki dolu zararının yüzde 10 ile yüzde 100 arasında olduğunu açıkladı.
Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, önceki gün yağan aşırı yağmur ve doludan etkilenen üzüm bağlarında yaptığı zarar tespit çalışmalarının sonucunu açıkladı. İlçe Müdürü Mehmet Toy, "Doludan zarar gören üzüm bağlarımızla ilgili ekiplerimiz tespit çalışması yaptı. İlk etapta ilçeye bağlı Tırazlar, Çanakçı, Çimentepe, Sığırtmaçlı, Doğuşlar köylerimiz ile merkeze bağlı Kavakkırı ve Adaarası mevkilerindeki bağlarda zararın yüzde 10 ile yüzde 100 arasında olduğu belirlendi. 20 bin 100 dekarlık bir alan zarar gördü. En büyük dolu hasarının Tırazlar köyünde olduğunu tespit ettik" diye konuştu.
İlçe Müdürü Toy, akşam saatlerinde tekrar yağan şiddetli dolunun Dindarlı, Alemşahlı ve Dadağlı köylerinde etkili olduğunu, bu üç köye de ekiplerin zarar tespitine gideceklerini belirtti.
Dolu nedeniyle üzüm bağının tamamen talan olduğunu belirten Tırazlar köyünden Süleyman Uslu, "Bağımda dolu nedeniyle yaprak dahi kalmadı. Bu bağlar kendisini ancak üç yılda toparlar" dedi.
Bu haber toplam 507 defa okunmustur

HABERE YAPILAN YORUMLAR

BENZER HABERLER

Rüzgar Erkoçlar sakal bıraktı

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ