Anasayfaya Dön » Gündem
Türkiye'nin En Soğuk Yeri Neresi?

Türkiye'nin En Soğuk Yeri Neresi?

Meteroloji'den nyapılan açıklamalara göre Türkiye'nin en soğuk yeri dün gece Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi oldu.
18-01-2012 11:04:59

BENZER HABERLER

Meteroloji verilerine göre Türkiye’nin en soğuk yerleşim birimi, dün gece eksi 31 derece ile Yozgat’ın Boğazlıyan İlçesi’ni yine sıfırın altında Sivas’ın Kangal İlçesi 29 ,Gemerek İlçesi ise 27 derece ile izledi. Afyonkarahisar’da gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 24, Kırşehir’de 23, Kahramanmaraş’da 19, Kayseri, Kütahya ve Sivas’ta ise 20 derece oldu.

Kar yağışının kesilmesi ardından Kayseri ve çevresinde dün gece en düşük hava sıcaklığı kent merkezinde 20 oldu. Pınarbaşı İlçesi’ni kapsayan Uzunyayla kesiminde ise sıfırın altında 25 derece olarak ölçüldü. Aşırı soğuk nedeniyle bu sabah Kayseri’de birçok evdeki su saati dondu. Araç sürücüleri, akülerinin boşalması nedeniyle araçlarını çalıştırmakta güçlük çekti. Dizel araçlarındaki motorin de dondu. Erciyes Dağı’nda kar kalınlığı 75 santim olarak ölçülürken, özellikle Sarız ilçesi başta olmak üzere kapalı bulunan 14 köy yolunun açılması için Özel İdare Müdürlüğüne bağlı ekipler çalışmalarını sürdürdü
 

İSTANBUL'A BUZLANMA UYARISI

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürü Ergün Güler, kentte buzlanma ve don olayları beklendiğini, vatandaşların bu konuda dikkatli olmaları gerektiğini söyledi.

Güler, yaptığı açıklamada, bugün İstanbul'un parçalı çok bulutlu 4 derece olduğunu belirtti. Öğle saatlerinden sonra kuzey ve doğu ilçelerinde hafif kar yağışı geçişleri görüleceğini ifade eden Güler, “Halen buzlanma ve don olayları bekleniyor. Vatandaşlar, bu konuda dikkatli olmalı” dedi.
 

SICAKLIK MEVSİM NORMALLERİNE DÖNECEK

Güler, 20 Ocak Cuma ve 21 Ocak Cumartesi günü lodosun etkili olacağını anlatarak, “Yarın parçalı bulutlu en düşük eksi 2, en yüksek 5 derece, Cuma günü parçalı bulutlu en düşük 2, en yüksek 9 derece, Cumartesi günü çok bulutlu en düşük 5 en yüksek 12 derece, Pazar günü en düşük 5 en yüksek 9 derece olacak. Bir süredir mevsim normallerinin altında seyreden hava sıcaklıkları, 20 Ocak Cuma gününden itibaren 2 ve 4 derece artarak, mevsim normallerine dönecek” diye konuştu.

Ergün Güler, 21 Ocak Cumartesi günü akşam saatlerinden itibaren yağışın geleceğini aktararak, 22 Ocak Pazar günü de yağışın devam edeceğini söyledi.
Bu haber toplam 5499 defa okunmustur

HABERE YAPILAN YORUMLAR

BENZER HABERLER

Rüzgar Erkoçlar sakal bıraktı

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ