Anasayfaya Dön » Siyaset
Savcı Sayan Kimdir?

Savcı Sayan Kimdir?

CHP'den ihraç edildiği açıklanan Savcı Sayan kimdir?
02-01-2012 14:34:53

BENZER HABERLER

Savcı Sayan 1971 yılında 24 çocuklu bir ailenin 12. çocuğu olarak Ağrı Tutak’da doğdu. İlk öğrenimini Tutak’da, Orta öğrenimini Muş Malazgirt’de, Lise öğrenimini Tutak Lisesinde okul birincisi olarak tamamlamıştır.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Eğitim Fakültesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimini tamamlayıp, çeşitli okullarda öğretmenlik yapmıştır. İlçe Gençlik Kolu, İl Gençlik Kolu ve Genel Merkez Gençlik Kolları (1996-2000) MYK üyeliği görevlerinde bulunmuştur. 12 Eylül’de kapanan CHP Gençlik Kollarının 1996’da tekrar açılmasını sağlayan ekipde yer almıştır.

İlçe Başkanlığı ve Ağrı il Başkanlığı görevlerinde bulunmuştur. Bazı gazete ve dergilerde yazıları ve makaleleri yayınlanmıştır.Doğu ve Güney Doğu Anadolu yörelerinde Töre cinayetleri, Kadınların Eğitimleri konularında çeşitleri çalışmaları mevcuttur. Bazı Sivil Toplum Kuruluşlarına üyedir.Bekardır.
Bu haber toplam 20604 defa okunmustur

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • yazik ettin kendine %55 %45
    sayin savci beyi taniyorum icimde kendisine bir acima duygusu oldugunu soylemek istiyom ayni okulda okuduk yibo da savci beyin atalari asla boyle bir hizemtete girmemisler kendisi chp den olmasi asireine ve asiret buyuklerine buyuk bir saygsiziliktir bence tekrar ozune donmeli
    20:33:06 , 09-01-2012

BENZER HABERLER

Rüzgar Erkoçlar sakal bıraktı

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ