Anasayfaya Dön » Siyaset
Sınıfta Kalma Dönemi Bitiyor mu?

Sınıfta Kalma Dönemi Bitiyor mu?

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yaptığı açıklamada öğrencilerin sınıfta kalmayacakları müjdesini verdi.
29-05-2012 15:01:01

BENZER HABERLER

 

Bakan Ömer Dinçer, Ekonomi Bakanlığı'nda Türkiye-Yeni Zelanda Karma Ekonomik ve Ticaret Komitesi 9. Dönem Toplantısı Mutabakat Zaptı imza töreni sonrasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Uzun dönem rapor alan öğrencilerin sınıfta kalacağı yönündeki haberlerle ilgili soruya Bakan Dinçer, basında yer alan '45 gün rapor alan bir öğrenci devamsızlıktan sınıfta kalacak" şeklindeki haberlere itibar edilmemesini istedi. "-mış'lı, -muş'lu hiçbir şeye itibar etmeyin. Dedikodulara, dolaylı bilgilere lütfen itibar etmeyin. Bu konulardaki mevcut hukuki konularda düzenleme yapmadık. Önceden durum ne ise o" diyen Dinçer, bu tür konularda değişiklik yapılması durumunda, öncelikle gazetecilerin bilgilendirileceğini kaydetti.
 
    Bir gazetecinin, "Üniversite öğrencilerinin askerlik sorunu varmış. 29 yaşına geldiklerinde askere gitmeleri gerekiyormuş. Tecil edilmeyecekmiş" şeklindeki sorusuna Bakan Dinçer, aynı karşılığı verdi. Dinçer, "Yine -miş'li cümlelere itibar etmeyin. Mevcut düzenlemede değişiklik yok. Böyle bir şey en azından şimdilik yok." dedi.Bu haber toplam 1971 defa okunmustur

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Hatalı bir karar %54 %46
    Çok hatalı bir karar.Özellikle 1. sınıfta bütün çabalara rağmen okuma yazma öğrenemeyen öğrencinin bir üst sınıfa geçirilmesi bence o çocuğa yapılmış en büyük haksızlık ve kötülüktür.
    23:38:31 , 22-08-2012

BENZER HABERLER

Rüzgar Erkoçlar sakal bıraktı

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ