Anasayfaya Dön » Spor
Beşiktaş'ın Başkan Adayları Kimler?

Beşiktaş'ın Başkan Adayları Kimler?

Beşiktaş'ta 25 Mart günü gerçekleştirilecek olan başkanlık seçimlerinde 4 resmi aday başvurularını tamamladı.
15-03-2012 09:49:23

BENZER HABERLER

 

Yalçın Karadeniz, Fikret Orman, Bülent Deriş ve Nazmi Koca, dün geçici listelerini Divan Kurulu'na verdi. Orman, Siyah-Beyazlı kulübün yeniden yapılanması gerektiğini savunurken Deriş ise yıllık 305 milyon lira gelir hedeflediklerini söyledi.Beşiktaş'ta yaklaşan kongre öncesi başkan adayları belli olmaya başladı. Resmî olarak adaylığını açıklayan Yalçın Karadeniz'in ardından dün sabah saatlerinde Fikret Orman da "Beşiktaş'ı Beşiktaş yapan değerleri yeniden hayata geçirmek için Beşiktaş başkanlığına adaylığımı ilan ediyorum." diyerek düşüncesini resmileştirdi. Siyah-Beyazlı kulübün eski yöneticilerinden Bülent Deriş de ilk günkü kararlılığını göstererek yarışta olacağını projeleriyle birlikte açıkladı. Dün öğleden sonra sürpriz aday olarak Nazmi Koca ortaya çıktı. Aydoğan Cevahir de Koca ile birlikte yarışa girdiklerini açıkladı. Başkanlığa talip olan isimler adaylıklarını netleştirip geçici listelerini Divan Kurulu'na sundu.
 
2004'te de Beşiktaş başkanlığına aday olan Fikret Orman, Serdal Adalı'nın çekilmesinin ardından kendi deyimiyle taşın altına elini koydu. Tecrübeli yönetici, adaylık gerekçesini açıklarken "Neden taşın altına elinizi sokmadınız sözlerini kendime yediremediğim için bu işe soyunduk." ifadelerini kullandı.
 
Beşiktaş'ı zor bir-iki senenin beklediğini kaydeden Orman, tabloya gerçekçi bakarak "Biz bir bütün olarak yapılanmak zorundayız. Stadı yapıp gelirleri artırmalıyız. Malî duruma bakıp kimse aday olmazdı. Biz Beşiktaş âşığıyız bu nedenle de aday olduk." dedi. Kendi ceplerinden de para harcamak zorunda olduklarını kaydeden Orman, düşüncelerini şöyle aktardı: "Beşiktaş, Barcelona modelini oluşturmak zorunda. Bu formayı giyen her oyuncu da haddini bilecek. Takım olmak önemli. Süleyman Seba, Beşiktaş'ta siyaset üstüdür. İlkeleriyle var olacak. Ben aday olmadan önce fikrini beyan etti. Adam gibi adam olan yönetici arkadaşlarımız olacak. Sayın Yıldırım Demirören, alacağı 103 milyon lirayı belli bir şarta bağlamıştır. Bizim amacımız da Beşiktaş'ın şahıslara mecbur kalmadan kendini çevirmesi içindir. Seçim sandıkta kazanılır." Beşiktaş'ta başkanlığa adaylığını koyan bir diğer isim olan Bülent Deriş de tüzüğe göre hareket ettiklerini belirterek "Beşiktaş'a hizmet etmek için buradayız. İlk yıl için hedeflediğimiz gelir 305 milyon liradır. Ardından malî disiplini ve UEFA kriterlerine uyum sağlayacağız." açıklamasını yaptı.
 
 
Yalçın Karadeniz istifa etti mi?
 
Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı olarak Siyah-Beyazlı kulübün başkanlığına aday olan Yalçın Karadeniz'in tüzüğün 22. ve 23. maddelerine göre geçici listeleri vermeden önce istifa etmesi gerekiyordu. Ancak Divan Kurulu başkan adaylarını açıklarken bu duruma net bir cevap veremedi. Tüzüğün gereklerine göre hareket edildiği belirtildi. Karadeniz'in durumu kafa karışıklığına neden olurken seçilememesi halinde yeniden divan başkanlığını yürütme düşüncesinde olduğu iddia edildi.
 
 
Kulübü emanetçi başkanlara bırakıyorlar
 
Beşiktaş'ta yaklaşan kongre öncesi adı başkan adaylığı için geçen Murat Aksu, son kararını yazılı bir açıklama ile resmen bildirdi. Aksu, listesindeki isimlerle bir görüşme yaptıktan sonra aday olmayacağını deklare ederken sert mesajlar gönderdi. "Beşiktaş'ı uçuruma sürükleyenler suçlarını örtmek için emanetçi aday çıkartıyor." ifadelerini kullanan Aksu, isim vermeden eski başkan Yıldırım Demirören'e yüklendi. Siyah-Beyazlı kulübün bir boşluğun içine atıldığını savunan Aksu, açıklamasında özetle şunları söyledi: "Son birkaç gündür normal şartlar altında hayatlarında bir gün dahi Beşiktaş başkanı olamayacak pek çok ismin, kısa süreli de olsa bu koltuğa oturmak adına şahsi egolarını tatmin için nasıl adaylık yarışına girdiklerini, nasıl insafsızca stratejiler üreterek "Serdal Adalı" gibi samimi Beşiktaşlıları uzaklaştırdıklarını üzülerek ve ibretle izliyorum. Beşiktaş için böylesine hayati bir döneminde dahi önce ben diyenleri, bugün camiamızın en çok ihtiyacı olan birlik ve bütünlüğü bozmak adına ellerinden geleni ardına koymayanları, Sayın Süleyman Seba'yı dahi bu oyunların aktörü haline getirenleri, kendi hırslarını Beşiktaş sevgisinin önüne koyup emanetçiliğe soyunmuş her daim başkan adaylarını ne ben ne de yüreğinde Beşiktaş sevgisi olan hiçbir taraftar unutmayacaktır."Bu haber toplam 5295 defa okunmustur

HABERE YAPILAN YORUMLAR

BENZER HABERLER

Rüzgar Erkoçlar sakal bıraktı

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ