Anasayfaya Dön » Teknoloji
Facebook'tan Başbakana Hakaret Cezası

Facebook'tan Başbakana Hakaret Cezası

Başbakan'a Facebook'tan hakaret etmenin cezası 2 sene hapis.
18-10-2011 12:28:37

BENZER HABERLER

Ankara Cumhuriyet Savcısı Adem Can tarafından hazırlanan iddianamede, Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) elektronik posta ile gelen ihbarda, “Facebook” adlı internet sitesinde Başbakan ve bakanlara yönelik hakaretlerin bulunduğu belirtildi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan soruşturmada, hakaretlerin bulunduğu sayfaya erişimi sağlanan “IP” adresinin tespit edildiği, ardından, şüpheli H.Y'nin ikametinde yapılan aramada bilgisayar kütüklerinin ele geçirildiği, kütüklerde yapılan incelemede suçun H.Y'nin kullandığı bilgisayar aracılığıyla işlendiğinin belirlendiğine yer verildi.

H.Y., savunmasında, “arkadaşlarının kendisini tahrik etmesinden dolayı, Başbakan Erdoğan'a ve bakanlara yönelik hakaret içerikli yazılar yazdığını, sohbet ederken aralarında kalacağını düşünerek kaba ifadeler kullanmış olabileceğini, herhangi bir art niyetinin olmadığını, pişman olduğunu ifade etti.

İddianamede, H.Y'nin “Sesli, yazılı veya görüntülü bir ileti ile hakaret” suçlamasıyla 2 yıla kadar hapsi istendi.
Dava, Ankara 7. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülecek.
Bu haber toplam 11550 defa okunmustur

HABERE YAPILAN YORUMLAR

  • Bu kadar olur ... %43 %57
    Sadece Facebook değil bütün türkiye küfür ediyor bunu bilesiniz. Alsanıza bütün milleti içeri. Ama boş işler vekillerisiniz onu bunu takip edeceğinize gündemi takip edin, şehitleri, devleti. AK Parti iktidara geçti her sene şehit sayısı arttı, dışarıya ödenen borç azaldı dediler tam aksine ülkeyi batırdı. Vatan parça parça satıldı. Siz Facebook' u takip edeceğinize bunları takip edinde dirinize neyse de ölünüzede sövmesinler.
    09:13:22 , 25-10-2011

BENZER HABERLER

Rüzgar Erkoçlar sakal bıraktı

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ