Anasayfaya Dön » Teknoloji
Nasıl Hacker Olunur?

Nasıl Hacker Olunur?

Dünyanın en ünlü hacker gruplarından Anonymous, bir çocuğun bile rahatlıkla kullanarak hacker olabileceği silahlarını yayınlamaya devam ediyor.
09-02-2012 16:05:15

BENZER HABERLER

Anonymous, dünyanın en büyük hacker grubu olarak biliniyor. Tek tek bakıldığında, aslında bu gruptan neredeyse hiç kimse hackerlık konusunda bilgili değil. Fakat Anonymous'un beyin takımının (her ne kadar kendileri, bir beyin takımı olduğunu reddetse de) hazırladıkları silahlar, sıradan bir insanı bile siyah şapkalı hackera dönüştürebiliyor.

 
Daha önce pek çok saldırıda LOIC isimli dijital silahı kullanan Anonymous, Sony başta olmak üzere pek çok dünya markasının internet sitesini kullanılmaz hale getirmişti. LOIC, sunuculara stres testi yapıyor ve DDoS (Distributed Denial of Service) saldırısı yapmada kullanılıyordu. Aynı anda binlerce kişinin bu yazılım ile bir web sitesine saldırması, siteyi kullanılmaz hale getiriyordu.
 
 
Yeni dijital makineli tüfek: HOIC
 
HOIC (High Orbit Ion Cannon) ise, LOIC'in daha da geliştirilmiş ve sadeleştirilmiş versiyonu. LOIC, ir bilgisayardan, sunucu üzerine çok yüksek sayıda istek gönderiyordu. Bu istekleri sanki farklı bilgisayarlardan gidiyor gibi gösterdiği için algılanması da mümkün değildi. HOIC ise bu trafik miktarını çok daha fazla arttırıyor. Öyle ki, bir internet sitesine, tek bir bilgisayar üzerinden saniyede 2 MB gibi yüksek bir trafik yükü bindirebiliyor. Özel yazılan ve dışarıdan alınan 'booster - güçlendirici' kodlar sayesinde, internet sitesinin tek sayfasına değil, pek çok farklı sayfasına trafik gönderebiliyor.
Anonymous'un silahlarının güçlü ve öldürücü olmasının sebebi, çok basit olmaları. İnternet üzerinden basit bir aramayla bu yazılıma ulaşabilen çocuklar bile, bir - iki tuşa basarak sistemi kurabiliyor ve saldırılara katılabiliyor. Öyle ki ülkemizde bile 3 çocuk, benzer şekilde 'Anonymous üyesi olmak' suçu ile yakalanmışlardı.
 
Bu haber toplam 6060 defa okunmustur

HABERE YAPILAN YORUMLAR

BENZER HABERLER

Rüzgar Erkoçlar sakal bıraktı

GÜNÜN EN ÇOK OKUNAN HABERLERİ